מכללת הורים ראשון לציון YouTube

חדשות מכללת הורים

עצור
ממיץ פטל ועד הארי פוטר
הרצאה שנייה בסדרת ההרצאות "מדף הספרים שלי": הסופר ינץ לוי ("הרפתקאות הדוד אריה", "כשסבא אליהו היה קטן") בהרצאה מרתקת שתחשוף רבדים נסתרים בספרות הילדים המוכרת לנו. יום רביעי 30.1.19 בשעה 20:00 בבית יד לבנים. לפרטים היכנסו
עוד לא נרשמתם למאגר ההורים של מכללת הורים?
הירשמו עכשיו וקבלו מאיתנו עדכונים במייל על כל פעילויות מכללת הורים

"אילנות גבוהים" - חיזוק הסמכות ההורית והפחתת האלימות

תכנית "אילנות גבוהים", אשר החלה לפעול בראשון לציון בשנת הלימודים תשע"א, היא תכנית אשר עיקרה ייעוץ להורים לילדים בבתי הספר היסודיים בעלי התנהגות מאתגרת. במסגרת התכנית ניתן ייעוץ קצר מועד (של כ-7 מפגשים) להורים שילדיהם סובלים מבעיות התנהגות בבתי"ס יסודיים. הייעוץ מתמקד בחיזוק הסמכות ההורית במשפחה, תוך שיתוף פעולה עם ביה"ס בכל הנוגע בבעיות ההתנהגות של הילד בביה"ס. מטרת העל של התכנית היא להפחית את האלימות בבתי הספר היסודיים.


המנהלת המקצועית של התכנית היא אורלי פוקס שבתאי, פסיכולוגית קלינית מנוסה. רכז התכנית בראשון לציון הוא יואב גבע, פסיכולוג חינוכי המתמחה בקשיים התנהגותיים, בבעיות קשב וריכוז ובהפרעות חרדה. יועצי התכנית הם מטפלים במקצועם (פסיכולוגים חינוכיים, עובדים סוציאליים, מטפלים משפחתיים, מטפלים באמנות) ויועצים חינוכיים.


מחקרים המלווים את התכנית מראים כי התכנית מצליחה להגיע לכ-60-70 אחוזי הצלחה.


עקרונות הייעוץ נשענים על 3 פרמטרים:

 

סודיות
ההורה חותם על מסמך ויודע שהמידע שיגלה ליועץ התכנית יישאר בינו לבין היועץ  ולא יעבור לגורם אחר (אלא אם יבקש זאת).


גמישות
היועץ קובע פגישה עם ההורה, גם אם לצורך כך על היועץ להגיע לביתו.


קשר אישי והמשכי
היועץ, במידת הצורך, מסייע להורה גם באמצעות שיחות טלפוניות. במידת הצורך היועץ יוצר קשר עם מחנכת בית הספר. היועץ הוא "של ההורים".

 

* ההצטרפות לתכנית היא במסגרת פנייה אל בית הספר עצמו.


 

אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד