מכללת הורים ראשון לציון YouTube

חדשות מכללת הורים

עצור
ממיץ פטל ועד הארי פוטר
הרצאה שנייה בסדרת ההרצאות "מדף הספרים שלי": הסופר ינץ לוי ("הרפתקאות הדוד אריה", "כשסבא אליהו היה קטן") בהרצאה מרתקת שתחשוף רבדים נסתרים בספרות הילדים המוכרת לנו. יום רביעי 30.1.19 בשעה 20:00 בבית יד לבנים. לפרטים היכנסו
עוד לא נרשמתם למאגר ההורים של מכללת הורים?
הירשמו עכשיו וקבלו מאיתנו עדכונים במייל על כל פעילויות מכללת הורים

הרצאות להורים לילדים מחוננים

 

 סדרת הרצאות בביה"ס ע"ש רון ורדי, רחוב אבי האסירים 2 ראשון לציון, בימי שני בין השעות 20:30-22:00
 ההרצאות ניתנות ללא תשלום אולם מחייבות
הרשמה מראש

 

15.10.18 להיות הורה לילד מחונן

הילד שלי אובחן כמחונן. מצד אחד זה מרגש, ומאידך עולות שאלות לגבי אופן ההורות המיטבית עבורו. אצל המחונן קיים פער גדול בין יכולותיו הקוגניטיביות ליכולותיו הרגשיות. בהרצאה נדבר על הקשיים הרגשיים והחברתיים איתם מתמודד המחונן. איך לעזור לו להתמודד עם הלחץ, הפרפקציוניזם, התחרותיות, העוצמות הרגשיות הגבוהות והקשיים החברתיים אותם חווים המחוננים. מהי אינטליגנציה רגשית? מה חשיבותה לבניית הביטחון העצמי?  איך מקלים על המחונן מפני המחוננות?

מרצה: עירית גיבשטיין, יועצת משפחתית וזוגית, מנחת הורים בכירה.


26.11.18 כשההצלחה הופכת לחרדה

מרצה: ד"ר דניאל ירקוני

ד"ר דניאל ירקוני עובד כיום כיועץ רפואי לבתי ספר וגנים ב-11 ערים בארץ בפרויקט של משרד החינוך, וכמרצה באוניברסיטה. הוא עבד כמתמחה ראשי בתכנית הפסיכיאטריה לילדים ונוער ב'שניידר' עד 2010. ב-2017 זכה ד"ר ירקוני בפרס 'רופא מצטיין' במחוז מרכז בקרב רופאי מסגרות חינוך. ד"ר ירקוני הינו אחד משני רופאים אשר ייצגו את מדינת ישראל בכנס פסיכיאטריה ומקצועות נלווים בינלאומי ב-2008. ב-2007 נמנה בין הזוכים הישראלים הראשונים אי פעם בקרן Marie Curie של האיחוד האירופי, במחקר המקדם טיפול התנהגותי בילדים בישראל.


14.1.19 הציון הממוצע של הילד הלא ממוצע - מוח קוגניציה וחשיבה אסטרטגית
בשונה מליקויי למידה, גם ילד שאין לו שום ליקויי למידה ואין לו הפרעת קשב וריכוז עשוי להגיע להישגים נמוכים במבחנים בגלל הפרעות למידה. האם מחוננות עשויה לגרום להפרעת למידה?
מניסיוני כילד מחונן וכמורה מחוננים, אביא סיפורי מקרים על הפרעות למידה שמאפיינות מחוננים. כמו כן נדון באסטרטגיות שמאפשרות להתמודד עם קליטת חומר, הרגלי למידה לקויים וכיצד להתכונן למבחן. המפגש מתאים גם להתמודדות עם קשיי המצטיינים משום שהפרעות למידה והאסטרטגיות להתמודד עימן רלוונטיות לכולם, דווקא משום שלא מדובר בליקויי למידה. סיפורי המקרים המהווים בסיס למקרים ותגובות לקוחים מניסיוני האישי כילד מחונן, כמורה במרכזי מחוננים מזה שנים רבות, וכן מניסיוני כתלמיד בבית הספר התיכון למדעים ולאמנויות. נדון גם באסטרטגיות למידה ופתרונות שונים ומשונים.

מרצה: ד"ר גיא שיאון, חוקר לטרליות וקוגניציה בלטאות ומחוננים. מלמד מחוננים. מרצה להורי מחוננים וחוקר מוח הורמונים והתנהגות.


4.3.19 אחים לילד מחונן
יש מי שיגיד שהגנים הם האחראים לעיצוב אישיותו של הילד, אחרים יטענו שדווקא האווירה בבית ושיטות החינוך הם הגורמים העיקריים. מבין הגורמים המשפיעים על התפתחות האישיות, בולטים בחשיבותם: מיקומו של הילד במשפחה ומערכת היחסים שהוא בונה עם הוריו ועם האחים שלו. נתייחס למקום של הילד המחונן/מצטיין במשפחה ולהשפעת מיקום זה עליו ועל אחיו בבניית תחושת השייכות והזהות של כל אחד מהם במשפחה.
מרצה: בטי סיבוני-מולדובן, מרצה ומנחת הורים בכירה. 

 

אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד