מכללת הורים ראשון לציון YouTube

חדשות מכללת הורים

עצור
"החופש הגדול בפתח, כיצד להוריד את המתח?"
הרצאה להורים במרכז הנוער "רעם גלים", רח' חיל השריון 6. היום, 3.7.17 בשעה 19:30. לפרטים היכנסו
עוד לא נרשמתם למאגר ההורים של מכללת הורים?
הירשמו עכשיו וקבלו מאיתנו עדכונים במייל על כל פעילויות מכללת הורים

הרצאות להורים לילדים מחוננים

מרכז המצוינות העירוני הפועל במסגרת ביה"ס למחוננים ע"ש רון ורדי פותח את שעריו להורים מכל העיר בסדרת הרצאות המציגות שיטות וכלים לטיפוח הילד למצוינות. הסדרה מורכבת מ-4 הרצאות העוסקות ביצירתיות, אינטליגנציה רגשית, מיומנויות למידה ויזמות, כאשר כל אחת מהן היא מרכיב בטיפוח הילד לקראת מימוש עצמי גבוה.

 

כל ההרצאות מתקיימות בביה"ס ע"ש רון ורדי, רחוב אבי האסירים 2 ראשון לציון, בימי שני בין השעות 20:30-22:00. ההרצאות ניתנות ללא תשלום אולם מחייבות הרשמה מראש.

 

"מהילד שבי אל הילד שלי"

הרצאה סוחפת ומרתקת, משולבת הומור, על הורות, ילדים וחינוך. ההרצאה מעניקה תובנות משנות תודעה, היוצרות כלים תואמים לאופי הייחודי של כל הורה וילד.

מתי: יום שני 31.10.2016 בשעה 20:30-22:00

מרצה: שרון כהן, יועץ זוגי ומשפחתי, מורה לילדים ונוער במרכזי מחוננים, מרצה ומנחה סדנאות להורים והשתלמויות לאנשי חינוך

 


"כשאת אומרת לי שאני חכם, למה את מתכוונת?"
מה מפנים ילד שמקבל שבחים על חוכמתו לאורך כל שנות הילדות? מהי המשמעות של הצלחה בבית הספר כאשר היא אינה דורשת מאמץ? מה אומרים לילדה שלא מוכנה לקבל תוצאה שהיא "פחות ממושלמת"? ואיך אפשר לעזור לילד שנמנע מאתגרים כדי לא להיכשל? כתר החוכמה שהחברה עונדת לראשם של ילדים מחוננים ומצטיינים נראה זוהר, אך יש לו גם משקל כבד: הציפייה להצלחה מתמדת, החשש מהטעות ומהכישלון וההשוואה עם ילדים אחרים.
במפגש נכיר את המחקר והתיאוריה של פרופ' קרול דואק, נדבר על הרלוונטיות של עבודתה לילדים מחוננים ומצטיינים ונבדוק אילו הצעות מעשיות אפשר להפיק מהם כהורים.

מתי: יום שני 05.12.2016 בשעה 20:30-22:00

מרצה: עדי גלבוע, מנהלת בי"ס אופק למחוננים בירושלים

 


"מרוץ המכשולים של ילד מחונן"

אחד האתגרים הכואבים איתו מתמודד הילד המחונן הוא הקונפליקט החברתי. אם ישמרו על "זהות המחוננות" הם מדירים עצמם מחברת הילדים הרגילה ואף עשויים לסבול מנידוי פעיל והצקות; אם יוותרו עליה הם יחוו תסכול מצטבר ויסבלו מנזקים שונים. היכולת להיות מחונן, ועם זאת לא להיות שנוא בשל כך, היא משימה קשה, אך לא בלתי אפשרית. היא דומה לתמרוניו המורכבים של לוליין על חבל דק שצריך להתחשב בגורמים שונים ומשתנים תוך כדי תנועה, או אצן במרוץ מכשולים.

מתי: יום שני 06.02.2017 בשעה 20:30-22:00 

מרצה: ד"ר גיא שיאון, מלמד מחוננים, מרצה להורי מחוננים וחוקר מוח הורמונים והתנהגות.

 


"על בנים ועל בנות" - הבניית זהות מגדרית
כיצד מתגבשת הזהות המגדרית בגיל צעיר? איזה תפקיד משחקים ההורים, המדיה ובית הספר בגיבוש זהות זו? כיצד סטריאוטיפים של מגדר שילדינו מפנימים מהאקלים התרבותי שמקיף אותם משפיעים על תפקודם בבית הספר, על הזיכרון שלהם, על דימוי הגוף שלהם ועל החלומות שלהם לעתיד? בהרצאה זו נתעמק במשמעות הזהות שלנו כבנים ובנות בעידן הנוכחי וכן נתמקד בזהות המגדרית הייחודית של בנות מחוננות, המתאפיינות בחשש מתחרות וכישלון ובאופן מעניין גם בפחד מהצלחה המשפיע על תפקודן החברתי והישגיהן הלימודיים בגיל הנעורים.
מתי: יום שני 20.03.2017 בשעה 20:30-22:00

מרצה: ד"ר שירי רזניק, מנהלת חטיבת פסיכולוגיה ותקשורת בבי"ס לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי בהרצליה

 

 

 

אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד