מכללת הורים ראשון לציון YouTube

חדשות מכללת הורים

עצור
עוד לא נרשמתם למאגר ההורים של מכללת הורים?
הירשמו עכשיו וקבלו מאיתנו עדכונים במייל על כל פעילויות מכללת הורים

הרצאות להורים לילדים מחוננים ומצטיינים

מרכז המצוינות העירוני הפועל במסגרת ביה"ס למחוננים ע"ש רון ורדי פותח את שעריו להורים מכל העיר בסדרת הרצאות המציגות שיטות וכלים לטיפוח הילד למצוינות. הסדרה מורכבת מ-4 הרצאות העוסקות בתפקיד ההורה לילד מחונן, מאפייני התלמיד המחונן ומבנה המוח, כאשר כל אחת מהן היא מרכיב בטיפוח הילד לקראת מימוש עצמי גבוה.

 

 כל ההרצאות מתקיימות בביה"ס ע"ש רון ורדי, רחוב אבי האסירים 2 ראשון לציון, בימי שני בין השעות 20:30-22:00. 
 ההרצאות ניתנות ללא תשלום אולם מחייבות
הרשמה מראש

 

להיות הורה לילד מחונן
הילד שלי אובחן כמחונן. מצד אחד זה מרגש, ומאידך עולות שאלות לגבי אופן ההורות המיטבית עבורו. אצל המחונן קיים פער גדול בין יכולותיו הקוגניטיביות ליכולותיו הרגשיות. בהרצאה נדבר על הקשיים הרגשיים והחברתיים איתם מתמודד המחונן. איך לעזור לו להתמודד עם הלחץ, הפרפקציוניזם, התחרותיות, העוצמות הרגשיות הגבוהות והקשיים החברתיים אותם חווים המחוננים. מהי אינטליגנציה רגשית? מה חשיבותה לבניית הביטחון העצמי? איך מקלים על המחונן מפני המחוננות?
מתי: יום שני 23.10.17 בשעה 20:30

מרצה: עירית גיבשטיין, יועצת משפחתית וזוגית, מנחת הורים בכירה 


מאפייני התלמיד המחונן
לתלמידים מחוננים יש פער לעתים בין ההתקדמות השכלית לזו הרגשית. איזון בין מרכיבים אלה חיוני לעיצובו של בוגר בריא, מאוזן ופורה. בהרצאה נסקור את מאפייני הילד המחונן ונתמקד באתגרים העומדים בפני חלק מהמחוננים בתחומים החברתיים רגשיים.
מתי: יום שני 28.11.17 בשעה 20:30

מרצה: איתי ורמן, מומחה בנושא מחוננים ומצטיינים ויזם חינוכי 


הייחודיות במבנה המוח המחונן - הבדלים קוגניטיביים והתנהגותיים הנגזרים מכך
המפגש יתאר בשפה פשוטה את הביולוגיה של המוח: כיצד פועל המוח? כיצד בנוי המוח פיסית? כיצד מתמחה המוח, הן פיסית והן קוגניטיבית? האם המוח משתנה בתהליך הלמידה שינוי פיסי? במפגש זה נבחן את השינויים המתחוללים במוח בתהליך הלמידה, וכן את ההבדלים המובנים בהתמחות המוח שנקבעו במהלך האבולוציה ולכן משותף לכל החולייתנים. בניסוי קטן שנערוך במקום, נוכל לבחון בצורה אמפירית את תוצאות ההתמחות של המיספרות של המוח כפי שבאות לידי ביטוי בחיי היום יום באופן לא מורגש. לאחר שנבין את המבנה הבסיסי של המוח ושל הלטרליזציה של המוח (התמחות ההמיספרות=האונות) נוכל לבחון את ההבדלים הפיסיולוגיים והמורפולוגיים והקוגניטיביים שבין מחוננים ללא מחוננים, אף הם מצטיינים. בהרצאה אף אשלב חלקים מעבודת הדוקטורט שלי המדגימים השפעת מבנה המוח על ההתנהגות.
מתי: יום שני 15.1.18 בשעה 20:30

מרצה: ד"ר גיא שיאון, חוקר לטרליות וקוגניציה בלטאות ומחוננים. מלמד מחוננים. מרצה להורי מחוננים וחוקר מוח הורמונים והתנהגות


מחוננים ו(בעיקר) מחוננות בגיל ההתבגרות

מה קורה לילדים מחוננים כאשר הם מגיעים לגיל ההתבגרות? איך הם מתמודדים עם כל האתגרים שהגיל הזה מביא איתו? מהם האתגרים העומדים בפני הורים למחוננים בגיל ההתבגרות? מה קורה לילדות מחוננות כאשר הן הופכות לנערות? למה צריכים ההורים לשים לב?

מתי: יום שני 19.2.18 בשעה 20:30

מרצה: אליענה אלמוג, עובדת סוציאלית קלינית, מטפלת במרכז "חוכמת נשים", מרכז פסיכותרפיה לנשים ונערות. מורה זה 17 שנה במרכז רון ורדי 

 

 

אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד