מכללת הורים ראשון לציון YouTube

חדשות מכללת הורים

עצור
עוד לא נרשמתם למאגר ההורים של מכללת הורים?
הירשמו עכשיו וקבלו מאיתנו עדכונים במייל על כל פעילויות מכללת הורים

הרצאות להורים לילדים ומתבגרים

 סדרת הרצאות להורים בימי ראשון עם רות גנאל, M.A בחינוך, מקימת התאטרון החינוכי "מהנאה להנאה" ומנחת הורים.
 כל הרצאות באודיטוריום החדש במתחם קריית החינוך "אמירים" מקיף ה' רחוב החרצית 13 (סמוך למרכז קהילתי קריית ראשון).
 ההרצאות ניתנות ללא תשלום, אולם יש
להירשם מראש על מנת להבטיח את מקומכם

 

 

22.10.17 הגיע הזמן להעיר את האריה

על הטווח שבין ההורה שרק רוצה לשרוד את היום בשלום לבין ההורה רודף האידאלים – היכן אתם ממוקמים? מרגישים שאתם יוזמים ומובילים את המתרחש בבית או שאתם עסוקים בכיבוי שרפות? בוחרים (ומשלמים מחירים) או נגררים (ומשלמים כפליים)? בואו להתחבר לאריה הפנימי ולעשות קצת סדר בג'ונגל.


24.12.17 כשמכשירי הניווט משתבשים?
להורים יש תמיד כוונות טובות, חלומות שהילדים יכולים להגשים ותכניות לעתיד, אבל לפעמים משהו משתבש - הילד בוחר או נגרר למקום אחר, פחות טוב, פחות בטוח, פחות מצמיח. מה מקומו של ההורה בהכוונה והגנה? מתי לתת חופש בחירה ומתי העת להפעיל את הכלים הכבדים ולהתערב? הרצאה שנוגעת בנורות אזהרה אליהן צריך לשים לב.


28.01.18 "איפה קונים אושר במבצע?"
ילדים נתפסים כדרך המרכזית לאושר ולמימוש עצמי. אבל אם  ילדים הם "הדרך אל האושר", מדוע הורים רבים מרגישים קרובים יותר להתמוטטות עצבים? ישנו מתח מתמיד בין הפנטזיה ההורית המושלמת לבין היום-יום השוחק והעמוס.
וכשהילדים נכנסים לגיל ההתבגרות - האושר נראה רחוק מתמיד. האם הורה יכול להפוך את ילדיו למאושרים? איך אנחנו כהורים נמצא יותר אושר? ההרצאה משלבת מחקרים, סודות וטיפים בדרך לעולם שכולו טוב.


11.03.18 גנן גידל דגן בגן
כל הורה שואף לגדל ולהעצים את ילדיו, אפשר להמטיר עליהם את כל הטוב והשפע בעולם והם עדיין לא יהיו מאושרים, ואפשר לחשוב על דרכים אחרות. בואו ללמוד כיצד יכול הורה לטפח ביטחון עצמי, לתרום לתחושת הערך העצמי
למסד דרכים לפרגון בקשר.


06.05.18 ערכים מאירים את דרכי
להורה מנהיג יש חזון, וערכים הם אבני הדרך שלו בדרך להגשמתו. מה הם הערכים המנהלים אותנו? איך אנחנו מקבלים החלטות? אתם מוזמנים לסדנה מעשית ומפתיעה אשר תסייע לכם בהגברת בהירות, יכולת לקבל החלטות ולמקד אנרגיה במה שבאמת חשוב לכם (מומלץ להצטייד בדף וכלי כתיבה). 

 

 

 

 

אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד