מכללת הורים ראשון לציון YouTube

חדשות מכללת הורים

עצור
ממיץ פטל ועד הארי פוטר
הרצאה שנייה בסדרת ההרצאות "מדף הספרים שלי": הסופר ינץ לוי ("הרפתקאות הדוד אריה", "כשסבא אליהו היה קטן") בהרצאה מרתקת שתחשוף רבדים נסתרים בספרות הילדים המוכרת לנו. יום רביעי 30.1.19 בשעה 20:00 בבית יד לבנים. לפרטים היכנסו
עוד לא נרשמתם למאגר ההורים של מכללת הורים?
הירשמו עכשיו וקבלו מאיתנו עדכונים במייל על כל פעילויות מכללת הורים

סדרת הרצאות במתנ"ס שיכון המזרח

 

 סדרת הרצאות בימי רביעי בשעה 20:30 במתנ"ס שיכון המזרח, שדרות יעקב 50 ראשון לציון. 
ההרצאות ללא תשלום, אולם יש
להירשם מראש על מנת להבטיח את מקומכם

 
17.10.18 "הפרעת קשב"
להיות הורים לילדים עם הפרעת קשב זו משימה לא קלה. על מנת להצליח במשימה יש להבין מהי הפרעת קשב וכיצד היא באה לידי ביטוי בהתנהגות הילד. ילד עם הפרעת קשב חווה כישלונות רבים שעלולים לערער את הדימוי העצמי. בהרצאה נלמד איך לסייע לו להתמודד עם הכישלונות ולייצר יותר הצלחות.

בסוגיות אלה ועוד נדון במפגש מרתק, יישומי ומעצים.

מרצה: תמר כהן לביא, מנתחת התנהגות, מדריכת הורים וצוותי חינוך

 


12.12.18 איך מלמדים את הילד לקחת אחריות על התנהגותו (שלא באמצעות ענישה)?
כמה פעמים אני צריכה לבקש ממנו שילך להתקלח / שיסדר את החדר / שיבוא לאכול / שיכין שיעורים? ואז מגיע הרגע שאני "מתפוצצת" עליו...
החשיבות בהצבת גבולות להתפתחות תקינה של הילד, סוגי גבולות, מהו הגבול הרצוי? כוחניות או אסרטיביות - - מה ההבדל ביניהם? סמכות הורית - מהי? איך להיות הורה סמכותי ולא כוחני? האם ענישה היא גורם מחנך? מה במקום? כיצד מלמדים את הילד לקחת אחריות על התנהגותו.
מרצה: עירית גיבשטיין, יועצת משפחתית וזוגית ומנחת הורים מוסמכת


30.1.19 "סמכות, חוקים וגבולות - הדרך להורות מצמיחה"
ההרצאה מציגה את המעבר ממשפחה אוטוקרטית למשפחה של ימינו. בניגוד לעבר, אז סמכותם של ההורים לא הייתה מוטלת בספק, הרי שכיום, בחברה מודרנית דמוקרטית, הורים צריכים לבנות את הסמכות ההורית באופן מושכל ומותאם לערכיהם ולמערכת היחסים הרצויה להם במשפחה. בהרצאה אדגיש את ההבדל בין חוק לגבול וחיוניותם לצמיחה של הילד. אדגים כיצד יש לגבש חוקים במשפחה, מה הדרך היעילה להציב גבולות ואתייחס לדרכים בהן ניתן להתמודד עם התנגדויות שמתעוררות. הרצאה חוויתית, המשלבת שלל דוגמאות מחיי היום יום ומעניקה כלים יישומיים להורים תוך שילוב עקרונות החשיבה ההורית.

מרצה: קלודיה כץ, מרצה ומייסדת "חשיבה הורית"


13.3.19 אנטומיה של אושר
הצצה לא שיגרתית למנגנון הפיזיולוגי של האושר שלנו. הרצאה מרתקת, מעצימה ומעוררת השראה אשר במהלכה יינתנו כלים לאורח חיים הגורם לאושר, ובנוסף כלים מהפסיכולוגיה ההתנהגותית, חשיבה חיובית, הגשמה עצמית וסיפוק מהחיים. ההרצאה מלווה במחקרים ובסיפורים אישיים.
מרצה: ד"ר ליאת אדרי, מדענית מולטידיסיפלינרית לביולוגיה רפואית, התמחתה בחקר הסרטן בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובחקר מדעי המוח במכון ויצמן.

 

 

אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד