מכללת הורים ראשון לציון YouTube

חדשות מכללת הורים

עצור
עוד לא נרשמתם למאגר ההורים של מכללת הורים?
הירשמו עכשיו וקבלו מאיתנו עדכונים במייל על כל פעילויות מכללת הורים

סדרת הרצאות במתנ"ס שיכון המזרח

 סדרת הרצאות בימי רביעי בשעה 20:30 במתנ"ס שיכון המזרח, שדרות יעקב 50 ראשון לציון. 
ההרצאות ללא תשלום, אולם יש
להירשם מראש על מנת להבטיח את מקומכם

 
01.11.17 להתמודד ביעילות עם הפרעת קשב וריכוז
הורות לילד המאובחן עם הפרעת קשב היא מאתגרת. הם מפוזרים, תזזיתיים ולא תמיד ממושמעים. כהורים אנו מתמודדים עם חוויות רגשיות לא פשוטות הכוללות תחושות קשות, תסכול ואשמה. מהי הפרעת קשב? האם חייבים טיפול תרופתי? איך אפשר להתמודד? על שאלות אלה ועוד נדון במפגש מעצים.

מרצה: תמר כהן לביא, מנתחת התנהגות, מדריכת הורים וצוותי חינוך

הכירו את תמר


03.01.18 מה במקום ביקורתיות? מאבקי כוח

ביקורתיות בונה - האומנם? מתי הם כבר יבינו שאני צודקת? "איזה שטויות אתה מדבר", "את זה אתה לובש? זה ממש מכוער. לא תצא איתי ככה מהבית".
מכוער? יפה? הגיוני? – בעיני מי? האם ביקורתיות באמת בונה? מה המקור להתנהגות שלנו? מה גורם לי, לילדי ולאחר להתנהג בצורה שאת האחר זה ממש מרגיז? מהם הכשלים המחשבתיים שגורמים לנו להתנהג בצורה לא יעילה עבור עצמי? אילו דפוסי התנהגות יפתח ילד שגדל בבית ביקורתי? ומנגד - איך אביע את דעתי באופן לא ביקורתי, כך שהילד יהיה קשוב לי ולא ייאטם? המון שאלות - ננסה לענות על כולן.

מרצה: עירית גיבשטיין, יועצת משפחתית וזוגית, מנחת הורים בכירה


07.02.18 טוב(ע)ים השניים - ג'אגלינג בין זוגיות והורות
הילדים הם חבלני זוגיות. הם תוצר של זוגיות, אך מרגע שהם נולדים הם "גונבים" ממנה את תשומת הלב, האנרגיה והמשאבים. הורות מעמיסה על הקשר הזוגי עומס תפקידים המגביר את השחיקה ומותיר מעט מאוד אנרגיה זה לזו.
כדי לשמור על הברית והשותפות נדרשת מודעות ובעיקר השקעה. אתם מוזמנים להרצאה ששמה את הדברים על השולחן: המפתחות לזוגיות טובה, רומנטיקה, מיניות, מה רוצות נשים ומה גברים מסוגלים לתת?

מרצה: רות גנאל, M.A בחינוך, מקימת התאטרון החינוכי "מהנאה להנאה" ומנחת הורים

הכירו את רות


14.03.18 אחים לקרב - מריבות בין אחים

בכל בית שבו יש יותר מילד אחד, יש גם מריבות. כהורים אנו מתמודדים עם הרבה שאלות: מדוע הם רבים? האם להתערב? איך להתנהל נכון סביב המריבות בין הילדים? על כך נדון במפגש מרתק בו תקבלו כלים להתמודדות עם מריבות הילדים בבית.

מרצה: תמר כהן לביא, מנתחת התנהגות, מדריכת הורים וצוותי חינוך

 

 

 

אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד