מכללת הורים ראשון לציון YouTube

חדשות מכללת הורים

עצור
עוד לא נרשמתם למאגר ההורים של מכללת הורים?
הירשמו עכשיו וקבלו מאיתנו עדכונים במייל על כל פעילויות מכללת הורים

דברי פתיחה

ראש העירייה דב צור:
 

הורים יקרים, 

איש מאיתנו לא נולד הורה. איש מאיתנו לא נולד עם הידע, הכלים, השיטות והגישות השונות להורות. לומדים מניסיונם של חברים ובני משפחה, אבל בסופו של יום, כל אחד מתמודד עם המציאות בדרכו.
איש לא נולד הורה, אבל בהחלט ניתן ללמוד כיצד להתמודד עם ההורות בעידן שבו אנו חיים - כאן, אצלנו, במכללת הורים.

 

מכללת ההורים הפועלת במינהל החינוך של עיריית ראשון לציון היא המשענת, התמיכה והמענה עבורכם, ההורים הנתקלים בסוגיות חינוכיות בגידול ילדיכם.

במכללת ההורים תוכלו להשתלב במגוון הרצאות וסדנאות חווייתיות, שיעזרו לכם להבין טוב יותר את התנהגות ילדיכם ולשפר את התקשורת במשפחה. תכניות הדרכה והעשרה פרטניות וקבוצתיות יפתחו לכם צוהר לסוגיות של סמכות הורית, גלישה בטוחה באינטרנט, יחסים בין אחים, יחסי הורים-מתבגרים ועוד.


כולנו מנסים להיות הורים חמים ואוהבים, אך בעידן המודרני, לצד האהבה ההורית, נקראת לדגל ההורות הבקיאה והידענית. במכללת ההורים תפגשו מנחים מוסמכים ומקצועיים, בעלי ידע וניסיון רב, שיסייעו לכם לרכוש כלים וידע, ליצור בביתכם שיתוף פעולה פורה, לצמצם מחלוקות, וכפועל יוצא, גם לתרום בכך להצלחת ילדיכם במערכת החינוך.


אני מזמין אתכם להצטרף ולקבל את הכלים שיעזרו לכם להתמודד עם האתגר החשוב והמשמעותי מכל: ההורות שלנו.
בהצלחה! 

 


ראש מינהל חינוך ד"ר שוש נחום:
 

המאה ה-21 מביאה עמה התמודדויות בנושאים רבים בתחומי הורות ומשפחה. הילדים בעידן של ידע זמין ורשתות חברתיות הם ילדים בוגרים יותר, מודעים ומעורבים, על כן גם אתגרי החינוך משתנים ומחדדים את הצורך בלמידה ובהפנמה.


אנו רואים במכללת הורים נדבך חשוב מפעילותו של מינהל החינוך, זאת מתוך הבנת המורכבות של ההתמודדות ההורית עם סוגיות בגידול ילדים וקשיי ההורות.


מכללת הורים צברה ברבות השנים מוניטין של מקצועיות וידע רב בהענקת כלים להתמודדות עם אתגרי ההורות. אין דבר טוב יותר זולת למידה תומכת ומכוונת. אנו מקווים כי השנה תמשיכו להשתתף וליהנות מהשירותים שמציעה המכללה.  

 


ראש מינהל קהילה דפנה שקורי:
 
הורי ראשון לציון היקרים, 
תפקידו של ההורה היה מאז ומתמיד תפקיד מרכזי בעיצוב החברה, כאדם בוגר וכסולל ומעצב הדרך לדורות הצעירים. בחברה המודרנית נעשה התפקיד מורכב יותר ובעל אתגרים משתנים לצד טכנולוגיות חדשניות וזרימת מידע בערוצים רבים וללא יכולת בקרה משמעותית.
 
כדי להיות ההורים שהיינו רוצים להיות, כולנו זקוקים מדי פעם לעצה, תמיכה, הדרכה ולעתים קרובות
גם יכולים לסייע להורים אחרים.
 
נשמח לראותכם לוקחים חלק בפעילות מכללת הורים ראשון לציון.
 

 
מנהלת מכללת הורים ליליאן ללום:
 
הורים יקרים, 
כמנהלת מכללת הורים ע"ש עמוס שפלטר - מרכז למידה ושיח בנושא הורות ומשפחה, אני מזמינה אתכם גם השנה להיות מעורבים בדיאלוג חווייתי ומקצועי.
 
החל משנת תשע"ז מכללת הורים פועלת במסגרת מינהל קהילה החדש שהוקם השנה בעירייה, שרואה את הפרט בחברה ומצייד אותו בכלים המשלבים התנסות וידע התפתחותי על מנת להגביר את ההנאה מההורות, ובשיתוף מינהל החינוך. במסגרת שירותי מכללת הורים מתקיימת פעילות ענפה ומגוונת של הרצאות שיאפשרו לכם למצוא תשובות ודרכי התמודדות בגידול ילדים וקשיי ההורות. תמיד יימצא נושא אחד לפחות שיתאים בדיוק למה שאתם מחפשים...
את כל המידע תמצאו באתר. אתם מוזמנים בחום ליצור קשר ולהתייעץ עם הצוות המקצועי של מכללת הורים על בחירת סדנאות, הדרכה אישית, תכניות "ראשונני" ו"אילנות גבוהים", הנחייה בבי"ס ועוד.
הורים יקרים, אתם שותפינו לעשייה! השתתפותכם תוביל, תשפיע ותתרום משמעותית לחיזוק הקשר ויחסי הגומלין שבין הסביבה לקהילה.
 
בברכת שנה מוצלחת מכל הלב,

ליליאן ללום, מנהלת תחום הורות ומשפחה
וצוות מכללת הורים:
לואיזה גולצמן, רכזת סדנאות במכללת הורים Ɩ חגית ביטן, רכזת סדנאות גיל הרך במכללת הורים Ɩ שלי נסים-גבאי, מזכירת מכללת הורים
 

צפו בברכה המצולמת של מנהלת מכללת הורים (תשע"ו)


יו"ר הנהגת הורים עירונית אבי צרף:
 
משפחה היא מוסד חברתי המאגד יחידים בעלי קשרי שארות לקבוצה שיתופית הדוקה. משפחה היא מקום, היא קשר בין אנשים לחלוק את הרגעים הטובים והקשים. משפחה היא אהבה, הקשבה, לימוד וייעוץ. כמובן שהיא הבסיס הרחב להתפתחות ילדינו; המונח הורות מתאר את הפעילות בתוך המשפחה הכרוכה בגידולו של ילד עד להפיכתו לאדם עצמאי. מגיל הינקות, לסביבה שבה נמצא הפעוט יש השפעה רבה על התפתחותו במישורים רבים, ולהורים יש יכולת רבה להשפיע על ההתפתחות של ילדם.
 
אנו ההורים מהווים מודל לחיקוי עבור הילדים. אנו יכולים לספק לילדים את העידוד וההזדמנויות להתנסויות בכוחות עצמם. מטבע הדברים אנו נתונים להתחבטויות יום-יומיות לגבי הדרך הטובה ביותר לחנך את ילדינו על מנת שיוכלו להתמודד ולהצליח בחיים.
 
כאן נכנסת לתמונה מכללת ההורים בעיר, עם הרצאות וסדנאות שחלקן בחינם עם מיטב המרצים בארץ. בהרצאות ובסדנאות ההורים מקבלים טיפים רבים שבמהלך החיים ודאי מכירים, אך לא זוכרים להשתמש בהם, טיפים שעוזרים רבות בהתמודדות עם התבגרות ילדינו.
 
כבוגר סדנאות והרצאות של מכללת הורים בעיר, אני ממליץ בחום להירשם ולהיות חלק מבוגרי המכללה!
 


 

אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד