מכללת הורים ראשון לציון YouTube

חדשות מכללת הורים

עצור
חדש! סדנה להורים לילדים בגיל הרך
9 מפגשים, החל מ-22.10.17. לפרטים והרשמה
סדנת העמקה בהנחיית עירית גיבשטיין
מיועדת להורים אשר השתתפו בסדנאות בהנחיית עירית גיבשטיין, ומעוניינים להרחיב את הידע הנלמד בסדנאות. לפרטים היכנסו
כל פעילויות מכללת הורים לשנת הלימודים תשע"ח (2017/2018)
סדנאות, הרצאות ומידע נוסף להורים - כאן באתר
עוד לא נרשמתם למאגר ההורים של מכללת הורים?
הירשמו עכשיו וקבלו מאיתנו עדכונים במייל על כל פעילויות מכללת הורים

מי אנחנו?

מי אנחנו?

מכללת הורים ע"ש עמוס שפלטר ראשון לציון

כתובת: רחוב רוטשילד, בניין העירייה הישן 

טלפון: 03-9547442 ; 03-9547303; 03-9547983

מנהלת מכללת הורים: ליליאן ללום

דוא"ל: LylianeL@rishonlezion.muni.il

 

מכללת הורים ראשון לציון, שהוקמה על ידי מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון בשנת 2000, הפכה זה מכבר למוסד חינוכי בולט בעיר שמושך אליו אלפי הורים מדי שנה. מכללת הורים פועלת החל משנת תשע"ז במסגרת מינהל קהילה ובשיתוף מינהל החינוך.

 

מכללת הורים מפעילה מאז הקמתה תכניות עירוניות לקהל הרחב, הכוללות הרצאות מרתקות ומעשירות במגוון נושאי הורות ללא תשלום, סדנאות פרקטיות להורים במחיר מסובסד וסל שירותים נוסף המותאם לקשת האוכלוסיות בעיר. 

מטרת מכללת הורים היא לעודד דיאלוג בין המערכת המשפחתית והמערכת הבית ספרית, להכשיר הורים בתחום ההורות והתחומים הפדגוגיים והלימודיים, להקנות כלים וידע להורים ליצירת דיאלוג במשפחה ועוד.

 

ההרצאות שמציעה מכללת הורים, ואשר פתוחות לקהל הרחב ללא תשלום, הן במגוון נושאים ופונות להורים לילדים לפעוטות, הגיל הרך ועד לבוגרים. כל ההרצאות מועברות על ידי אנשי מקצוע בתחום - מנחות הורים מוסמכות, פסיכולוג התפתחותי, מדריכה להתפתחות תינוקות ועוד.
 
לצד ההרצאות מציעה מכללת הורים שורה של סדנאות בעלות מסובסדת. הסדנאות הן שבועיות, בנות 9 מפגשים, ומאפשרות להורים לקבל כלים להתמודדות בכל אחד משלבי ההתבגרות של הילדים, החל מעיסוי לתינוקות, דרך סדנה לאמהות ובנות ועד לתמיכה בילדים והורים בהליך גירושין.

 

ההרצאות והסדנאות הן לא הכל. מכללת הורים מפעילה גם מנחות הורים בכל מוסדות החינוך בעיר ובאשכולי גנים. מנחת ההורים מלווה מפגשים קבועים עם ההורים ונותנת מענה במגוון נושאים. סל השירותים העירוני של מכללת הורים כולל גם מפגש תמיכה הכוונה וייעוץ אישי או טלפוני על ידי עובדת מאגף שירותי פרט בעירייה, פורום הורים אינטרנטי, ייעוץ והדרכה עד פתח הבית בתשלום עם מטפלת משפחתית וזוגית, ייעוץ משפחתי מסובסד ועוד.

 

מנהלת מכללת הורים, ליליאן ללום: "מכללת הורים בראשון לציון מובילה מדיניות של למידת תפקיד ההורה ופתיחת שיח על הורות. ההורים הם הגורם המשפיע בהתמודדות של ילדיהם מול השפעות ולחצים חברתיים. אני קוראת להורים להצטרף לקהילה הולכת וגדלה של הורים לומדים המקיימים הורות ישראלית איכותית ומשמעותית".  

 

 

אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד