יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

דבר מנהלת אגף פרט

דבר מנהלת אגף פרט

אגף שירותי הפרט במינהל החינוך קיבל החלטה אסטרטגית לתת מענה מיטבי לצרכים המיוחדים של ילדים ונוער, על כל הרצף הגילאי (לידה עד 21). צרכים מיוחדים בהקשר לאגף הפרט הם רבים ומגוונים: חינוך מיוחד, ילדים ונוער בסיכון, מחוננים ומצטיינים, התמודדות עם מצוקות אישיות ומשפחתיות ועוד. זאת, על מנת לשלב את מגוון האוכלוסיות בחברה מתוך יחס מכבד ושוויון הזדמנויות ומתוך אמונה בצו המוסרי "וְחַי אָחִיךָ עִמָּךְ" (ויקרא כ"ה, ל"ה).


צו זה - "וחי אחיך עמך" - משנה את מבטם של העוסקים בנושא ואת מבטה של אוכלוסיית היעד על החברה כולה. הוא מנחה את האדם לראות גם את רעהו, הוא מצווה עליו לפרוץ את מסגרת הראייה הצרה שלו מתוך חייו וניסיונו.

 

התפיסה של האגף היא שאוכלוסיית התלמידים כולה זכאית להבנה ולחשיבה, לתחושת ערך עצמי ולכבוד, לחיזוק המסוגלות, לטיפוח איכות החיים ולניצול יכולות. כמו כן המחנכים והמטפלים זכאים למערכת תומכת שתאפשר להם לפתח ולטפח את התלמידים.

 

אגף הפרט שוקד על שדרוג השותפות בין כל מרכיבי המערכת: משרד החינוך ומרכז תמיכה יישובי, מינהל החינוך על אגפיו ומחלקותיו, שירות פסיכולוגי חינוכי וביקור סדיר, ועל הרציפות בין אגפי הגיל השונים במטרה להעצים את יכולותיהם של הילדים ואת הכוחות הטמונים בהם.


השותפות והמאמץ של מרכיבי המערכת מאופיינים במקצועיות, באנושיות, בהתגייסות לטובת הכלל ובמחויבות למתן מענה לצרכים הנבדלים של כל פרט ופרט.


חשוב להדגיש כי כחלק מביטויי ההעצמה וכמרכיב מעשי ביישום מדיניות משרד החינוך, פועלת הרשות לשילוב מקסימלי ומיטבי של כלל הילדים במסגרות החינוך הרגיל.


"חזון ללא פעולה הוא רק חלום. פעולה ללא חזון רק מעבירה את הזמן. חזון עם פעולה יכולים לשנות את העולם" (ג'ואל ברקר). אנו מאמינים כי בעשייה משותפת של מובילי החינוך בעיר נקדם יחדיו את תלמידי ראשון לציון להישגים ולמצוינות ערכית חברתית, ונאפשר שילובם המוצלח בחברה הכללית.


בברכת הצלחה ושנה פורייה,
חמדה שרייבהנד
מנהלת אגף הפרט

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד