יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

ראשון לציון עם אחוז הנשירה הנמוך ביותר מבין הערים הגדולות בישראל!

20/10/2015

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מעידים על הצלחת מערכת החינוך בראשון לציון בנחישותה למנוע נשירת תלמידים

 

מערכת החינוך בראשון לציון מגלה עקביות ורושמת הישגים שנה אחר שנה: נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו לאחרונה מדווחים על מספר התלמידים הנושרים מבתי הספר ברחבי הארץ. בקריטריון משמעותי זה, ובדיוק כמו בשנה שעברה, מדורגת ראשון לציון במקום הטוב ביותר מבין כל הערים הגדולות בישראל. מספר הנושרים בעיר עומד על 4.3 (מבין אלף תלמידים), המספר הנמוך משמעותית בהשוואה לירושלים (29.3), תל אביב יפו (13.3) וחיפה (12.2).

 

בעיריית ראשון לציון מסבירים את הנתון בפעולות שנעשו במערכת החינוך שמטרתן למנוע נשירה ממוסדות החינוך בעיר. בבתי הספר בעיר קיימות ועדות התמדה שבהן משתתפות מפקחות של משרד החינוך וכן נציגי אגף פרט (יחידת ביקור סדיר). תפקיד הוועדות לבחון כל מקרה לגופו ובהתאם "לתפור" תכנית מיוחדת למידתו של התלמיד. צוות ההוראה בבית הספר עוקב אחר התקדמות התלמיד בתכנית. נקודה נוספת היא הקצאת אלפי שעות תגבור במימון העירייה.

 

ראש העירייה, דב צור: "הזכאות לבגרות חשובה מאוד ואנו מציבים אותה בצמרת סדרי העדיפויות שלנו. יחד עם זאת, אנחנו תמיד מביטים על אלו שמתקשים להשתלב הן חברתית והן פדגוגית. כדי למנוע מהם לוותר ולנשור מהלימודים, צוות ההוראה בבית הספר נמצא שם כדי להעניק להם עידוד, סיוע ותגבור. לשמחתי אני רואה שהעקשנות והנחישות שלנו משיגות את המטרות".

 

חברת המועצה ומחזיקת תיק החינוך, פרופ' תמי רונן, הוסיפה: "ההשקעה שלנו במשאב האנושי מניבה פירות מדי שנה. נמשיך להשקיע בדור העתיד שלנו ולהעניק להם את מלוא הכלים להצליח".

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד