ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מל"א (מרחב למידה אחר)

פרויקט משותף של עיריית ראשון לציון ואגף שח"ר (שירותי חינוך ורווחה) במשרד החינוך. הפרויקט מיועד לתלמידים אשר נמצאים בסכנת נשירה עקב בעיות של אי הגעה סדירה לבית הספר, תפקוד ירוד בלימודים, קשיים בתפקוד האישי והחברתי, פערים בין היכולות לבין התפקוד וההישגים ועוד.

 

באמצעות פרויקט מל"א מעניקים לאותם תלמידים תמיכה רגשית ולימודית במסגרת "מרחב למידה אחר" - מרחב שהוא חדר אשר יוקצה עבורם בבית הספר, ובמסגרתו תופעל התכנית באופן פרטני המותאם לכל תלמיד ותלמיד. יצוין כי חדרי מל"א מצוידים במחשב ובציוד למידה מתאים וכן מאובזרים באופן שמשדר חמימות ואסתטיות.

 

עיקר העשייה בחדרי מל"א היא בתחום הרגשי-אישי - עבודה פרטנית עם התלמיד על חיזוק הביטחון העצמי שלו, כל תלמיד על פי צרכיו. בנוסף מקבל התלמיד מענה לימודי בצורת חיזוק מקצועות הליבה ולמידה באופן שמותאם עבורו. הפעילות בחדרי מל"א מתבצעת באופן פרטני, בקבוצות של עד 3 תלמידים, ומועברת ע"י צוות מקצועי אותו ימנה מנהל ביה"ס הכולל רכז/ת שעבר הכשרה, מורים מקצועיים ויועצות.

 

בתשע"ו קיימים חדרי מל"א בשלושה בתי ספר בעיר: בחט"ב "אבני החושן" (מקיף י'), בחט"ב "ראשונים" (מקיף י"א) ובחט"ב "זלמן ארן" (מקיף ד'). התכנית, כאמור, מציעה תמיכה רגשית ולימודית לתלמידים הזקוקים לכך, כאשר המטרה בסופו של דבר היא להחזיר את אותם תלמידים לפעילות נורמטיבית בכיתות האם ולמנוע את נשירתם מן המסגרת החינוכית.

 

 

תכניות נוספות באגף הפרט

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד