יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

ויתקין תשע"ז

חזון חינוכי וייחודיות בית הספר
צוות בית ספר "ויתקין" שואף להביא את כל אחד מתלמידיו להכיר ביכולותיו ולזהות את נקודות הכוח שלו על מנת שיוכל לנתב את עתידו ולממש את שאיפותיו בכל תחום בו יבחר. תכנית הלימודים של בית הספר נועדה להגביר את תחושת המסוגלות והאמונה העצמית בכל אחד מהתלמידים, על מנת שיוכלו לממש את יכולותיהם מבלי לוותר על שוויון הזדמנויות לכל הילדים, והקניית ערכים של מתן כבוד לזולת ולסביבה בה כל אחד מהם חי ולומד.
פיתוח חשיבה מדעית, באמצעות למידה פעילה וחווייתית, היא הכלי המרכזי המסייע בקידום יכולותיהם של התלמידים ובהגברת תחושת המסוגלות.

 

מסלולי הלימוד הייחודיים לבית הספר
מסלולי הלימוד והתכנים הלימודיים בבית הספר מבוססים על שני אפיקים מרכזיים המשולבים זה בזה: חשיבה מדעית ולמידה פעילה.

  • חשיבה מדעית
    חשיבה העוסקת בבחינת שאלות של תחום תוכן הכוללת רכיבים כמו הגדרת בעיות, פתרון בעיות, ניסוח השערות, ביצוע ניסויים, ביצוע תוצרים וניתוח תוצאות ומסקנות. חשיבה מכוונת עתיד, חשיבה המאפשרת ריבוי פתרונות וחלופות, גישה המערבת תחומי דעת רבים. מטרות פיתוח החשיבה המדעית: הכרת תחומי דעת חדשים, רכישת מיומנויות חשיבה מסדר גבוה ופיתוחן. פיתוח מיומנויות חברתיות וקידום ההישגים הלימודיים.
  • למידה פעילה
    למידה פעילה מזמנת לתלמידים למידה משמעותית, חווייתית ויצירתית. באמצעות הלמידה הפעילה באים לביטוי צרכים אישיים ויכולות אישיות של כל תלמיד ותלמידה.

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה ויתקין תשע"ז: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד