יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מידע להורים לשנת הלימודים תשע"ז

שעות פעילות הצהרון

 

הצהרונים בגני הילדים יפעלו החל מתאריך 04.09.2016 ועד 30.06.2017 בימים א'-ה', בין השעות 14:00-16:30 (למעט ערבי חג) ובתוספת תשלום עד השעה 17:00.
הצהרונים בחט"צ ובבתי הספר יפעלו החל מתאריך 01.09.2016 ועד 30.06.2017 בימים א'-ה', משעת סיום יום הלימודים ועד השעה 16:30 (למעט ערבי חג) ובתוספת תשלום עד השעה 17:00.

 

לידיעתכם:
פתיחת צהרון מותנית במינימום 15 תלמידים נרשמים. במידה ובמהלך שנת הלימודים יקטן מספר התלמידים, העירייה ו/או החברה העירונית רשאית לסגור/לאחד את הצהרון.

 1. ככלל, העירייה לא תפתח צהרון אם כמות נרשמים קטנה מ-15 ילדים. אם מס' הנרשמים לצהרון בגן ילדים יפחת מ-15 אך יעלה על 10 ילדים, רשאים ההורים המעוניינים בפתיחת הצהרון עם מספר הנרשמים המצומצם, להגיש בקשה בכתב למנהלת מחלקת הצהרונים בחברה העירונית לתרבות ספורט ונופש, בה יציינו כי הם מעוניינים בפתיחת הצהרון בתעריף גבוה יותר (1,175 ש"ח) וכן את התחייבותם להכללת ילדם בו לאורך כל שנת הלימודים.
 2. החברה העירונית תשקול את האפשרות לפתיחת הצהרון עם מס' הנרשמים המצומצם. אם תחליט החברה העירונית לאפשר פתיחת הצהרון עם מס' הנרשמים המצומצם, תעביר על כך הודעה להורים הפונים. 
 3. ככל שההורים יבחרו לקיים את הצהרון עם מס' הנרשמים המצומצם בתעריף 1,175 ש"ח, ייפתח הצהרון ובלבד שמס' הילדים להורים אשר יביעו את רצונם לפתיחת הצהרון בתעריף 1,175 ש"ח לא יפחת מ-10 נרשמים.
 4. יובהר כי אם במהלך השנה יפחת מס' הנרשמים בצהרון מתחת ל-15 ילדים אזי יחול האמור בסעיף הדן בעניין צהרון שנפתח מלכתחילה עם כמות קטנה מ-15.

הזנה בצהרונים
בכל יום מוגשת ארוחה בשרית חמה ומזינה המסופקת לצהרונים על ידי ספקי מזון אשר עומדים בתקנים של משרד הבריאות. תזונאית מהאגודה לבריאות הציבור הכינה בקפידה רבה תפריט מגוון מאוזן ובריא. התזונאית מבקרת בצהרונים מתשאלת את הילדים והצוותים באשר לשביעות רצונם לגבי האוכל, טועמת ובודקת את המזון המוגש.

 

חוגים
בצהרונים מופעלים חוגי העשרה מתחומי דעת שונים (תיאטרון, מדעים, אמנות, שחמט, סיפורת ועוד). מטרת החוגים לספק הנאה וחוויה לימודית ייחודית.

 

חופשות
בימי חופשה של משרד החינוך פועלים הצהרונים בשעות 16:00-7:30 על פי לוח החופשות שמפרסם משרד הכלכלה מדי שנה.

 

שכר לימוד

 • שכר הלימוד למסגרות הצהרון עד השעה 16:30 הינו 975 ש"ח לחודש.
 • הארכת שהות בצהרון עד השעה 17:00 בתוספת תשלום של 100 ש"ח לחודש.
 • דמי רישום בסך 100 ש"ח לילד ייגבו בחודש אוגוסט ויהוו חלק מהתשלום בגין החודש הראשון.

השתתפות בשכר לימוד

 • ילד שני בצהרוני גני הילדים מזכה בהנחה של 10%.
 • הורים המבקשים השתתפות בשכר הלימוד לצהרונים, יוכלו לקראת חודש פברואר להגיש טפסים למשרד הכלכלה לבדיקת זכאותם. לתשומת לבכם, מדי שנה משרד הכלכלה מחליט אילו מהצהרונים יוכרו לצורך השתתפות בשכל"ם. רשימה מעודכנת תתפרסם בפורטל החינוך
 • במקרה בו משפחה תקבל הנחה בתשלום הצהרון הן ממשרד הכלכלה והן מהחברה העירונית ו/או מהעירייה, אזי תחושב למשפחה ההנחה הגבוהה ביותר ותקוזז האחרת (אין כפל הנחות).

רישום לצהרון

 1. רישום לצהרון בגני הילדים, בחטיבות הצעירות וכיתות א': יתבצע באופן מקוון בפורטל החינוך או באתר העירייה  
 2. רישום לצהרון לכיתות ב' בבתי הספר: אמנויות, אתרים, אשלים אנתרופולוגי, שקמה ופרס נובל יתקיים בבניין העירייה רח' הכרמל 20 , בשעות הרשומות לרישום גני ילדים.
 3. הרישום לצהרון לאחר תקופת הרישום המוכרזת הינו על בסיס מקום פנוי בלבד ויתאפשר בשני תאריכים בלבד, 1 או 15 לכל חודש. יש לבצע רישום עד 3 ימי עסקים לפני התאריך המועדף. 

אתר האינטרנט יהיה פתוח לשירותכם במהלך כל תקופת הרישום המוכרזת. לאחר תאריך זה הרישום הינו על בסיס מקום פנוי בלבד. מכתבי שיבוץ לצהרון ישלחו במהלך חודש יולי 2016 בכפוף לשיבוץ לגן הילדים.  

 

ביטול רישום לצהרון
הורה רשאי לבטל את הרישום על ידי הודעה מוקדמת בכתב למשרדי יחידת הצהרונים ברח' נורדאו 3 עד ה-20 לכל חודש, בפקס 03-5095132 (יש לוודא קבלת הפקס). הביטול ייכנס לתוקפו בחודש העוקב. ביטול כאמור בסעיף זה יהיה עד חודש מרץ 2017. לאחר מועד זה לא ניתן יהיה לבטל את הרישום לצהרון.

 

 

  צהרונים בגני הילדים ובחטיבות הצעירות
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
קהילה והוראה לומדת
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד