יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מרכזי הצלח"ה

תכנית מרכזי הצלח"ה (הכלה, צ'ופרים, לימודים, חברה והעצמה) שמה לה למטרה להעניק תמיכה רחבה לתלמידים בעלי קשיים חברתיים התנהגותיים, תלמידים עם פערים לימודיים במקצועות הליבה ותלמידים בסכנת נשירה. מרכז הצלח"ה זהו משאב ייחודי שממומן כולו מתקציב עיריית ראשון לציון.

 

התפיסה הניצבת במרכזה של התכנית היא תפיסה חדשנית, שכן התכנית מטפלת קודם כל בקשיים הרגשיים של התלמיד באמצעות העצמה רגשית וחברתית, הכלה וחיזוק הביטחון העצמי, ולאחר מכן כל זה מוצא את ביטויו בשיפור ההישגים בתחום הלימודי.

 

הלמידה במרכזי הצלח"ה מתבצעת בקבוצות קטנות עם יחס אישי לכל תלמיד. הסיוע בתחום החברתי-התנהגותי נעשה באמצעות פעילויות העשרה, העצמה ותרפיה בתחומים: יצירה, מוסיקה, ספורט אתגרי, אמנויות לחימה, תרפיה עם בעלי חיים, תרפיה בצילום ועוד.

 

ההשתתפות בתכנית הצלח"ה דורשת שיתוף פעולה של ההורים ונוכחותם בקבוצת הדרכה מטעם מכללת הורים. במסגרת ההדרכה ילמדו ההורים על מאפייני גיל ההתבגרות ועל דרכי התמודדות עם הקשיים של ילדיהם במעבר למסגרת של חטיבת ביניים. כמו כן, יעברו ההורים וילדיהם סדנאות הכשרה מטעם הרשות למניעת אלימות סמים ואלכוהול.

 

התוכנית מופעלת ב-2 שכבות גיל: כיתות ו' וכיתות ז', על מנת לסייע לתלמידים להתמודד עם האתגרים החדשים שמציב עבורם המעבר לחטיבת הביניים.

 

בשנה"ל תש"פ מתקיימים 20 מרכזי הצלח"ה בבתי הספר:

  • יסודיים: יפה נוף, שלמון, נווה חוף, חופית, כרמים, רננים ואביבים (מרכז אחד), ישורון, אופקים, רמז, עין הקורא, זבולון המר, תרבות, רוזן, חביב.
  • חט"ב: המעיין, טביב, מיכה רייסר, אחרון הבילויים, רבין, בר לב. 

אחראית מרכזי הצלח"ה במינהל החינוך:  לריסה סטוניס. טלפון: 03-9547687  LarisaS@rishonlezion.muni.il  

 

----

כתבות ממרכזי ההצלח"ה:

 

תלמידות מרכז הצלח"ה בבי"ס "עין הקורא" מסכמות את שנת תשע"ט 
 
תחרות הפרזנטורים של ההצלח"ה 2018 
 
התנדבות תלמידי מרכז הצלח"ה "רבין" למען קשישים בני העדה האתיופית 
 
התנדבות תלמידי מרכז הצלח"ה "שלמון" למען הקהילה
 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד