יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מקיף י"א - קריית החינוך השש שנתית "ראשונים" ע"ש אילן רמון

סינית-מנדרינית / קוד מגמה: 99
סינית היא השפה הדבורה ביותר בעולם, כיום יש כמיליארד דוברי סינית ברחבי העולם כולו. הוראת השפה הסינית כשפה זרה במגמת התפשטות בעולם בכלל ובישראל בפרט. הסיבות לכך הן בעיקרן כלכליות, וככל שסין תבסס את מעמדה כמעצמה כלכלית כך חשיבותה של השפה תגדל. ידיעת השפה הסינית תאפשר השתלבות בתעשיות ההיי-טק וטכנולוגיות מתקדמות כלל עולמיות. לימוד השפה הסינית מרחיב את האופקים של התלמיד לתרבות רחוקה ושונה, עם מערכת כתב לא אלפביתית (בסינית אין אותיות אלא סימנים), עם הגייה שונה וצורת חשיבה שונה. במסגרת השיעורים ייחשפו התלמידים לתרבות עתיקה ומרתקת. נושאי הלימוד המגוונים יקנו לתלמידים את כל מיומנויות השפה: קריאה, כתיבה, האזנה ודיבור. השיעורים יכללו את לימוד השפה הסינית הסטנדרטית המנדרינית הדבורה והכתובה, לימוד התרבות הסינית המסורתית, גיאוגרפיה והיסטוריה של סין. במהלך הלימודים ייבחנו התלמידים על ידיעותיהם. התלמידים ניגשים ל-5 יח"ל.
דרישת חובה לכל תלמיד היא נוכחות והשתתפות פעילה.

 

תנאי קבלה: ריאיון אישי.
אנגלית הקבצה א' מציון 80 ומעלה
אנגלית הקבצה ב' מציון 85 ומעלה
רכזת מגמה: נירית מלאכי niritmalachi@gmail.com

 

איטלקית / קוד מגמה: 99
לימוד השפה האיטלקית מרחיב את האופקים של התלמיד לתרבות עשירה וחשובה בתחומי האמנות, האדריכלות, הספרות, המוזיקה, הקולנוע, הטלוויזיה, העיתונות ועוד. שליטה בשפה האיטלקית מאפשרת הכרה של מנהגים ואורחות חיים של דוברי השפה האיטלקית ומעודדת יצירת קשרים בין אישיים. כמו כן, מאפשרת להכיר את ביטויי התרבות העשירה שעוצבה ומעוצבת גם היום. שליטה בשפה זרה מרחיבה גם את אפשרויות התעסוקה בעידן הנוכחי בו הכלכלה היא גלובלית. לימוד השפה האיטלקית כולל את כל מיומנויות השפה: קריאה, הבנת הנקרא, הבנת הנשמע והבעה בכתב וכן היכרות עם עושרה התרבותי של איטליה. הלימודים בחסות שגרירות איטליה ומכוני התרבות. עוד במגמה מתוכנן סיור לימודי. התלמידים ניגשים ל-5 יח"ל.

 

תנאי קבלה: ריאיון אישי. ממוצע ציונים 80 ומעלה.
אנגלית הקבצה א' מציון 80 ומעלה
אנגלית הקבצה ב' מציון 85 ומעלה
רכזת המגמה: בן דוד לרה laratavamesi@gmail.com

 

גרמנית / קוד מגמה: 99
גרמנית היא ענף במשפחת השפות ההודו-אירופאיות, יש בעולם כ- 110 מיליון איש הדוברים אותה כשפת אם. אם לוקחים בחשבון את דוברי הגרמנית כשפה שנייה, מספר דוברי הגרמנית מגיע ל-200 מיליון בעולם כולו. לאור מספר האנשים הדוברים אותה כשפת אם או כשפה זרה הופכת הגרמנית לאחת השפות העיקריות בעולם. משתמשים בה בתחומים שונים דוגמת תעשיית התיירות והמלונאות, כלכלה או תחום טכנולוגיות המידע והתקשורת. שורה של אתרי אינטרנט חשובים מופיעים בשפה הגרמנית וגרמנית מדורגת מספר 5 בעולם בפרסום ספרים חדשים בעולם כולו. לימוד השפה הגרמנית יאפשר לתלמידים לרכוש מיומנויות העשויות לשפר את איכות החיים המקצועיים והאישיים.

 

תכנית הלימודים - מבנה ותכנים:
לימוד השפה הגרמנית הוא מקצוע בחירה. בנוסף ללימוד השפה משולבים בתכנית תוכני התרבות הגרמנית. על פי גישה זו ייחשפו הלומדים למגוון טקסטים (כתובים ודבוּרים) המייצגים את הרבדים השונים של השפה והתרבות הגרמנית.
נושאי הלימוד מגוונים וכוללים הקניה ופיתוח מיומנויות השפה: הבעה בעל פה, קריאה והבנת הנקרא, הבנת הנשמע והבעה בכתב בשלושה תחומים: שפה, תרבות וספרות.

תנאי קבלה:
ריאיון אישי, אנגלית הקבצה א' מציון 80 ומעלה.
רכזת המגמה: מרינה שמואלי marinaostojic22@yahoo.de

 

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד