יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

הצגות תיאטרון לבתי ספר יסודיים

לכיתות א'-ו', שנת הלימודים תשע"ח

 

הצגות תיאטרון לכיתות א'-ב' 

 • "פרצוף חמוץ" - תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער
  אודות ההצגה: המלכה מאוד לא מרוצה, כל הזמן רק מתלוננת, כועסת ורוגזת על כל דבר, ובטוחה שבממלכה האחרת, זאת שמעבר לנהר, החיים אחרים לגמרי, מספקים ומשביעי רצון. יום אחד, להפתעתה הגמורה, ניתנת לה הזדמנות להגשים את חלומה ולהיות המלכה של הממלכה שמעבר לנהר, אבל אז מגלה המלכה שלא כל הנוצץ זהב, שהדשא של השכן לא בהכרח ירוק יותר ושעדיף לחיות באושר ולהעריך את מה שיש לנו מאשר לבזבז את הזמן ולהסתכל תמיד על חצי הכוס הריקה. 
 • "סברסים" - תיאטרון ארצי לנוער
  מחזמר משיריהם של נעמי שמר, דתיה בן דור, עוזי חיטמן, לאה נאור, יהורם טהרלב ועוד. אודות המחזמר: גילי, שרק הגיעה מאוסטרליה לישראל, מאוד דואגת. מה אם לא תסתדר בארץ? מה אם לא יהיו לה חברים? היא מבקשת מסבא יוחנן הקוסם לעשות קסם ולהחזיר אותה לאוסטרליה. הילדים בשכונה מבקשים מסבא של גילי שיעשה קסמים במופע יום העצמאות שלהם. סבתא וסבא מריחים הזדמנות... הם מוציאים את כל הילדים למסע הרפתקאות קסום כשבידיהם כתב חידה.
 • "החבר הכי טוב" - תיאטרון הקיבוץ

  אודות ההצגה: סיפור על חברות אמיצה בין פרדי הכלב לבין עידו, ילד בן 10, שמבודד מחבריו. בין השניים נרקמת מערכת יחסים מיוחדת מלאת רגש והומור, חברות שמעניקה גם לעידו וגם לפרדי ביטחון, אהבה, חברה ותחושת שייכות. מערכת יחסים זו תשנה את עולמם של השניים ואת עולמה של החבורה כולה.

הצגות תיאטרון לכיתות ג'-ד' 

 • "המצחיקה עם העגילים" - תיאטרון ארצי לילדים ולנוער
  השנה 1970 ומריאנה עולה לארץ עם אביה מברית המועצות לאחר שנים שהיו מסורבי עלייה. האם עלתה לארץ תשע שנים לפניהם ומאז נעלמו עקבותיה. הקומוניסטים לא אפשרו להם להיות בקשר כל השנים האלה ועכשיו כשהם מגיעים ארצה כל רצונם הוא למצוא את האם שלמה ובריאה. תקוותיה של מריאנה להתחלה חדשה מתנפצות כשהיא עומדת מול קשיי הקליטה, וגרוע מזה - כשאובד קצה החוט המוביל למציאת אמה. מיואשת, מחליטה מריאנה לצאת למסע חיפושים בעצמה. 
 • "מולאן" - תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער
  מולאן היא נערה סינית החיה בכפר קטן. יום אחד ההונים האכזריים פולשים לסין וקיסר סין מצווה על כל משפחה לשלוח גבר אחד למלחמה נגדם. מולאן לא מסכימה שאביה המבוגר והחולה יילחם, היא מתחפשת לגבר ומתגייסת לצבא במקומו. למרות הקשיים מצליחה מולאן להפוך ללוחמת נועזת ואף להתמנות לסגנו של המפקד, אבל אז מתגלה התרמית והיא מואשמת בבגידה.
 • "איתמר הילד העברי הראשון" - תיאטרון השעה הישראלי
  סיפורו האישי של בן-ציון בן יהודה, אשר לימים נקרא איתמר בן אב"י, בנו של מחייה השפה העברית אליעזר בן יהודה. אודות ההצגה: בן-ציון התחנך על ברכיה של השפה העברית. במשך שנים נאסר עליו להתרועע עם בני גילו שלא דיברו את שפתו. ביום הולדתו השמיני חלומו מתגשם והוא יוצא לראשונה מן הבית. לתדהמתו הוא מגלה שהילדים לא ששים לשחק עם "הילד העברי הראשון" ומשתפים פעולה עם החרם הכללי שהוטל על משפחתו. בן-ציון נקרע בין רצונו להיות מוקף חברים לבין רצונו להמשיך את חזונו של אביו ולהפיץ את השפה העברית.   להצגות נוספות

הצגות תיאטרון לכיתות ה'-ו'

 • "הבריחה" - תיאטרון השעה הישראלי
  בהשראת סיפורו של הרב ישראל מאיר לאו; העלילה מתרחשת בחודש מרץ 1942, בגטו לובלין. הגרמנים מתחילים בגירוש היהודים מהגטו, הורסים את בית היתומים היהודי ומפנים גם את בית החולים בו עובד שמואל - רופא ילדים, חובב קסמים ואביהם של מיכאל בן ה-13 ואחיו הצעיר יעקב. שמואל עושה הכול על מנת להציל את ילדיו.

 • "מייד אין יזראל" - תיאטרון השעה הישראלי

  מאיה, לירן, יניב, מישל ויבגני הם חברי להקת הנוער הייצוגית היוצאת למסע התרמה למדינת ישראל בקרב יהודי ארה"ב. כל אחד מחברי הלהקה מגיע מרקע שונה בחברה הישראלית ומביא איתו סיפור אישי טעון ומרגש. המסע לארה"ב הוא גם מסע אישי ופנימי של כל אחת מן הדמויות: שם רחוק מהבית, מהמקום הבטוח ולעיתים המובן מאליו, מול קהל של יהודי התפוצות, הם לומדים דבר או שניים על ארצם, מולדתם ומשפחתם. חברי הלהקה זוכים להכיר את עצמם ואת המקום שתופסת הזהות היהודית באישיותם.  להצגות נוספות

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד