יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מקיף ה' - קריית החינוך השש שנתית "אמירים"

מוסיקה / קוד מגמה: 4011
במגמת המוסיקה נדרשים התלמידים לנגינה ושירה בהרכבים ויכולות ביצוע וירטואוזיות. לצד אלה נחשפים התלמידים למיומנויות של עיבוד ואלתור. הלימודים העיוניים כוללים את תולדות וספרות המוזיקה, תיאוריה, הרמוניה, סולפז' ופיתוח שמיעה, לימודי קומפוזיציה ממוחשבת בחדרי מחשבים חדישים. תלמידי המגמה ניגשים לבגרות ברמה 5 יח"ל. חלק גדול מתלמידי המגמה ניגשים גם למבחן "הרסיטל" היוקרתי המקנה עוד 5 יח"ל. התלמידים משתתפים בפעילויות מוזיקליות מגוונות ביניהן ביקור בקונצרטים, מופעים, כיתות אמן וסדנאות ויוצאים לסמינריון מוסיקלי בן שלושה ימים עם מגמות מוסיקה נוספות.

מגמת המוסיקה החלה בשני פרויקטים ייחודיים: האחד בשיתוף פעולה עם התזמורת הסימפונית ראשון לציון, השני - שיתוף פעולה נרחב עם ביה"ס הגבוה למוסיקה "רימון".
המגמה מיועדת לתלמידים בעלי ניסיון בנגינה ו/או שירה המסוגלים להפגין יכולת ביצוע מוסיקלית.  

תנאי קבלה: מבחן התאמה מוסיקלי, יש להכין שני קטעים קצרים בעלי אופי שונה (קצבי, לירי).
ממוצע ציונים 75 ומעלה (רמה א'-ב') והתנהגות א'.


 

תיאטרון / קוד מגמה: 99 
מגמת התיאטרון חושפת את תלמידיה לאמנות התיאטרון ולשפתה, בדגש על מתן ביטוי אמנותי לתלמידים, מתוך תפיסה כי אמנות התיאטרון היא כלי ביטוי המטפח ערכים, יצירתיות, חוש אסתטי וחשיבה ביקורתית. תכנית הלימודים כוללת לימודים עיוניים העוסקים בתולדות התיאטרון, סגנונות תיאטרון שונים, ניתוח מחזות, בד בבד עם לימודים מעשיים הכוללים: שיטות משחק, בימוי, עיצוב, תנועה ועוד. הלימודים מתקיימים בסדנה מאובזרת בבמה, שפע של פרטי תפאורה אביזרים ותלבושות, מערכת תאורה, ברקו ומחשב. במסגרת הלימודים יצפו תלמידי המגמה בהצגות בצפייה מודרכת ממיטב הרפרטואר של התיאטרון בכל שנה. תלמידי מגמת התיאטרון ניגשים לבחינת בגרות ברמה של חמש יחידות הכוללת בחינה עיונית ובחינה מעשית - הפקת גמר בה נוטלים התלמידים חלק הן בתפקידי המשחק והן בתפקידי ההפקה.
      
תנאי קבלה:
מבחן התאמה במשחק (על התלמיד/ה להכין קטע מתוך מחזה)
ראיון אישי עם רכזת המגמה.
התנהגות א' וממוצע ציונים 70 ומעלה.

לבירור על המגמות:

עידית זינגר, סגנית מנהלת iditz@amirim.edum.org.il
ריבה יעקובי, סגנית מנהלת rivay@amirim.edum.org.il
 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד