מכללת הורים ראשון לציון YouTube

סיום סדנת הורים בבי"ס "תרבות"

סיום סדנת הורים בבי"ס "תרבות"

בחודש מרץ 2016 הסתיימה סדנת הורים בביה"ס היסודי "תרבות" בנושא "מפתחות להורות יעילה" בהנחייתה של חפציבה ויניק (M.A בחינוך), מנחת הורים ומטפלת קוגניטיבית-התנהגותית.


הסדנה כללה 9 מפגשים שבמהלכם נחשפו ההורים למגוון תיאוריות פסיכולוגיות בדגש על טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, לצד רכישת מיומנויות מעשיות כמו: חיזוק הביטחון העצמי של הילד, פתרון קונפליקטים במשפחה, סמכות הורית והצבת וגבולות, ניהול כעסים ומיומנויות תקשורת בין-אישית כמו הקשבה ואסרטיביות.


בסדנאות ההורים בבתי הספר היסודיים מדברים על "ההורים כמנהיגים" ועל שיתוף הפעולה החיוני בינם לבין בית הספר בו לומדים ילדיהם.


בסיום הסדנה שיתפו ההורים בתובנות שרכשו: "אני בשליטה כיום יותר מבעבר"; "למדתי לשתף ברגשותיי"; "ברגע שהפסקתי להתערב ולשפוט בין הילדים המריבות פחתו באופן משמעותי"; "אני מרגישה שזה פתח לי את החשיבה, ההתבוננות שלי על דברים רחבה יותר".


חפציבה ויניק, מנחת הסדנה: "אחרי ארבע שנים רצופות בהן אני מנחה סדנאות בבית הספר 'תרבות', אפשר בהחלט לדבר על מסורת המתקיימת בבית הספר בעיקר הודות למנהלת ביה"ס דליה ברזילאי וליועצת גלי קציר, אשר נרתמות מדי שנה במסירות לגיוס הורים לסדנאות של מכללת הורים. חשיבותן של הסדנאות היא בשיפור האווירה במשפחה ומתן כלים יישומיים להורים הזקוקים להכוונה ולהעשרת ארגז הכלים ההורי".  

 

למגוון סדנאות מכללת הורים ראשון לציון לחצו כאן


 

אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד