ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

"שונה זה שווה"

תלמידי חטיבת הביניים "טביב" זכו בתחרות ריקוד במסגרת "תכנית גדר", המבטאת את המסר: "כולנו שווים"

ב-3.4.2016 התקיימה תחרות עירונית לכל חטיבות הביניים בעיר בנושא "שונה זה שווה" כחלק מ"תכנית גדר". במסגרת התחרות התבקשו התלמידים לצלם קליפ שבו הם רוקדים ריקוד אותו למדו בכל בתי הספר בעיר. מטרת הפרויקט היא להעלות את המודעות לשוויון בין כל בני האדם ולערך האדם.

"תכנית גדר" היא תכנית המופעלת בחטיבות הביניים בעיר על ידי אגף נוער וצעירים בעירייה בהובלתן של זהבה אושריאל, מנהלת היחידה לתנועות נוער, ומעיין קורן, רכזת תכנית מדריכי "גדר", ובשיתוף מינהל החינוך. במסגרת התכנית מגיעים לבתי הספר מדריכים בוגרים מכל תנועות הנוער ומשתלבים בצוות החברתי-ערכי של בית הספר. המדריכים מובילים שיחה על מנהיגות נוער, כישורי חיים, מעורבות בקהילה ותרבות פנאי במטרה לעודד את בני הנוער להצטרף לתנועת הנוער.

שירן קורן, מורה להיפ-הופ, בנתה ריקוד עם קבוצות תלמידים מכל בתי הספר. לאחר חודש של עבודה על הפרויקט, צולם קליפ שבו רוקדים עשרות תלמידים מכל בתי הספר את הריקוד. צפו בקליפ:

 

 

הפרויקט יצר אווירה מיוחדת בבתי הספר והמסר "שונה זה שווה" הורגש במסדרונות.

 

באירוע סיום הפרויקט הוכרז בי"ס טביב כזוכה במקום הראשון בתחרות על ידי צוות השופטות: שולי גאבי, מפקחת רשותית של מנהל חברה ונוער, זהבה אושריאל ושירן קורן. יצוין כי יובל, מדריך "גדר" מתנועת "השומר הצעיר", הוביל ביחד עם קבוצת תלמידים מבית הספר "טביב" את הפרויקט. התלמידים זכו בפרס נאה - הפקה של מסיבה לכל בית הספר במרכז "התדר" בעיר.

 

המסר החשוב מכל שלמדו התלמידים מהפרויקט: על אף השונות הקיימת בינינו, כולנו שווים!

 

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד