ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

בתיכון "יגאל אלון" פועלים לקירוב לבבות

תכנית "מנהיגות מקדמת שיח" בקריית החינוך השש שנתית "יגאל אלון" (מקיף ו') מחברת את תלמידי ביה"ס עם אוכלוסיות שונות, ובכללן גם עם תלמידים מבתי ספר ממגזרים שונים. מטרת התכנית היא ליצור קרקע פורייה לשיח רב-תרבותי מקרב שמקדם סובלנות וקבלת האחר. מובילה את התכנית בביה"ס: תהילה מימון, רכזת חברתית.


במסגרת התכנית התקיימו מפגשים ושיתופי פעולה עם אוכלוסיות שונות ברחבי הארץ, ובהם: מפגשים של תלמידי כיתת מופ"ת (כיתה י"א) מביה"ס עם דיירי מועדון הקשישים בשיכון המזרח, בהובלתה של המחנכת דליה סלע; מפגש של מורים מ"יגאל אלון" עם מורים מהתיכון הערבי שבלוד; מפגשים של תלמידים מכיתה י"א עם נציגים מארגון הנוער הגאה (איגי); ושיתוף פעולה בין בית הספר (כיתה י"א, מגמת מדעי החברה) לבי"ס "בלקינד" בהובלתן של מנהלת "בלקינד" אוסנת יעקובוב, המורה חן זהבי מ"יגאל אלון" ורכזת המעורבות החברתית גילת פט.

 

 "כולנו שווים"

קשר מיוחד נוצר במסגרת התכנית בין בי"ס יגאל אלון לבי"ס התיכון במועצה המקומית הדרוזית "חורפיש" שבגליל. במסגרתו יצאו בחודש דצמבר 2015 תלמידים מיגאל אלון, בליווי מורים ומנהלת ביה"ס, אורנה פרבר, יחד עם נציגי פרלמנט הנוער ונציגות של העירייה, להתארח בביה"ס ב"חורפיש".

 

בחודש פברואר השנה התקיים מפגש הגומלין בין התלמידים והמורים משני בתי הספר, כאשר תלמידי התיכון מ"חורפיש" הגיעו לביה"ס יגאל אלון. בסיום המפגש המרגש יצרו תלמידי מגמות התקשורת בשני בתי הספר את הסרטון הקצר שלפניכם ובמרכזו המסר "כולנו שווים". צפו:  


אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד