יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

פרלמנט הילדים עצמ"ה

פרלמנט הילדים עצמ"ה הוא גוף מייצג של ילדי העיר הכולל נציגות של תלמידים מכל בתי הספר היסודיים בשכבות ה'-ו'. מטרת הפרלמנט היא הקמה וגיבוש של קבוצת תלמידים מבתי הספר היסודיים המייצגים את מועצת התלמידים בבית ספרם, בעלי כושר מנהיגות ויכולת להשפיע על בני גילם למעורבות ועשייה חברתית-ערכית. מנחות הפרלמנט: אפרת קלייטמן ואורית בללי.
 
התכנית פועלת בשיתוף בין עיריית ראשון לציון - אגף חינוך יסודי ואגף נוער וצעירים, לבין משרד החינוך - הפיקוח הכולל, חינוך חברתי-ערכי יסודי, ממלכתי, ממלכתי-דתי ומינהל חברה ונוער. 

 

הפעילות בפרלמנט הילדים עצמ"ה מאפשרת לתלמידים להתנסות בתהליכים דמוקרטיים, לחזק את כישורי המנהיגות, את הקשר והמחויבות של התלמידים לעיר ולקהילה, לקחת חלק בקידום מיזמים, להוביל פרויקטים חברתיים, לקבוע יוזמות ולפעול ליישומן. בראשון לציון רואים בנציגי הפרלמנט שותפים מלאים, המשפיעים על חיי הילדים בעיר וציר מרכזי להעלאת צורכי התלמידים. על ידי כך הם הופכים להיות מעורבים, אכפתיים ומשפיעים על בני גילם בעיר. 

 

ב-18.2.2018 התקיים מפגש של פרלמנט הילדים עם נציגים מפרלמנט הנוער, בו נקבעו 3 יוזמות ליישום בשנת הלימודים תשע"ח:

  • מיגור תופעת ההצקות והאלימות בבתי הספר - בשיתוף עם פרלמנט הנוער. 
  • העלאת המודעות לאחים של ילדים עם מוגבלויות - בשיתוף פרלמנט הנוער ואגף הרווחה בעירייה. במסגרת היוזמה יפעל הפרלמנט להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות, וכן סיוע לאחים של בעלי מוגבלויות שלעתים מתביישים או מוחרמים בבית הספר. 
  • עזרה לבעלי חיים.
 
 
 

 


 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי בתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד