יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

"אלונים" ע"ש שולמית אלוני - למידה מעוררת השראה

בי"ס יסודי ממלכתי

 ממלכתי

 מנהלת ביה"ס

 

 יעל ביבר אביעד

 כתובת  קידוש השם 11, ראשון לציון 
 טלפון  03-7357770
 אתר ביה"ס  לחץ כאן

ייחודיות

למידה מעוררת השראה.


אודות    

"אלונים" הוא בית ספר צומח שייפתח בשנת הלימודים תשע"ז. בית הספר פועל במודל חדשני שפותח בהתאמה למאה ה-21. רוב הלמידה נעשית באמצעות פרויקטים. הילדים עובדים בצוותים ויוצרים תוצרים בעלי משמעות בעולם האמיתי.


מפי מנהלת ביה"ס, יעל ביבר אביעד:

הילדים לומדים את התכנים והמיומנויות שבתכנית הלימודים תוך יצירת תוצרים ומבצעים משימות לימודיות המובילות ליצירת תוצרים אלו. לדוגמה, כדי לכתוב כמה משפטים שיהיו חלק ממחזה שהכיתה תציג אני צריכה לתרגל כתיבה ולשלוט בה. חלק ניכר מהעבודה נעשה בקבוצות, כאשר הילדים לומדים לסייע אחד לשני, כל אחד בהתאם לחוזקות שלו.

 

ההערכה בבית הספר מתייחסת ליכולות הלימודיות המוכרות לנו - עד כמה הילד יודע, מבין, קורא בשטף או פותר נכון את התרגילים, אבל אנחנו מתייחסים באותה חשיבות גם לסוגים אחרים של יכולות, למשל - עד כמה הילדה טובה בהצגה בפני קהל או בבנייה והבנה הנדסית. לצד אלו אנחנו מעריכים גם את האופן בו הילד נוהג: איך הוא מתייחס לחברים בקבוצה, עד כמה היא מנצלת את זמן השיעור לביצוע המטלות הלימודיות וכו'. כך יכול כל אחד להביא לידי ביטוי את הדברים בהם הוא טוב ולשפר את הצדדים שדורשים חיזוק. מרבית זמן השיעור מוקדש ללמידה פעילה. אנחנו משתדלים להתאים את המשימות ליכולות והאתגרים של כל אחת ואחד. לא רק המורים מעריכים את התלמידים. גם הילדים לוקחים חלק בתהליך ההערכה של חבריהם לכיתה ולומדים גם להתבונן ולהעריך את עצמם, כדי שיהיו מודעים ליכולות שלהם, לזהות את האתגרים הניצבים בפניהם ולהוביל בעצמם את תהליך ההתפתחות שלהם.

 

למורים בבית הספר שלנו מקום חשוב ביותר. הם שותפים בפיתוח המודל הפדגוגי ויצירת תכנית הלימודים. המורים לומדים לעומק את תכנית הלימודים ומגבשים רשימת נושאים שחשובים להם מעבר לתכנית הלימודים. הם מתכננים פרויקטים כך שבמהלך העבודה עליהם יידרשו הילדים להבין ולרכוש את הידע והמיומנויות שהוגדרו. במקום שיעורים פרונטליים, המבוססים על הסברים של המורה, יש מטלות, המותאמות לשונות בין הלומדים, היכולות הלימודיות, הקצב ודרכי הלמידה.  כדי להצליח במשימה המאתגרת הזאת אנחנו מצרפים לצוות אנשים יצירתיים וחדשניים, שאוהבים ללמוד כל הזמן דברים חדשים, וליצור יש מאין. בגישת הלמידה-הוראה שלנו המורים לא מעבירים את החומר, אלא מנחים את הלמידה, ויוצרים פעילויות שיאפשרו לילדים ללמוד בעצמם.

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
קהילה והוראה לומדת
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד